1 (Düzenleyen: Sami, Düzenleme tarihi: 2017-04-17 10:21:00)

Konu: Cleargreen Hakkında

.
                                                            http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/unnamedt432qv.png


Cleargreen 1995 yılında, Tensegrity® çalışmaları, sınıflar ve yayınlar olarak desteklenmek üzere, don Juan Matus'un rehberliği altındaki öğrenciler—Carlos Castaneda, Taisha Abelar, Florinda Donner-Grau ve Carol Tiggs— tarafından kuruldu. Tensegrity® bir sanattır: don Juan'nın öğrencilerine öğrettiği varoluş yönteminin modern tekniğidir. Don Juan, Meksika'nın eski zamanlarında başlamış görücüler veya şamanlar silsilesinin mirasçısıdır ve onların amacı "algının özgürlügüdür".

Cleargreen dört adet Tensegrity® videosu yayınlamıştır ve Meksika, Güney Amerika, Birleşik Devletler, Avrupa ve Rusya'da seminerler, çalışmalar, sınıflar ve özel oturumlarla desteklenmiştir.

Cleargreen, Tensegrity® pratik gruplarının uluslararası topluluğunu organize eder ve otuzu aşkın ülkeye uzanmış web sınıflarını öğretir. Şu anda Tensegrity® Kolaylaştırıcı Eğitim programını Dünya çapında gerçekleştirmektedir.
Seminerler, online sınıflar ve özel oturumlar Cleargreen Temsilcileri (Renata Murez ve Nyei Murez) tarafından sürdürülmektedir. Temsilciler Carlos Castaneda, Taisha Abelar, Florinda Donner-Grau ve Carol Tiggs'in öğrencileridir. Ayrıca Tensegrity® Öğretici Üye'ler tarafından tüm bu faaliyetler desteklenmektedir.

Dünya çapındaki bölgesel sınıflar, yeni Tensegrity® Kolaylaştırıcı Eğitimindeki takımlar tarafından öğretilmektedir. Kolaylaştırıcılar bu işe adanmış, paylaşım odaklı, atak, azimli ve kendi Tensegrity® çalışmalarından zevk alan kişilerdir. Birinci seviye Tensegrity® Kolaylaştırıcılarının ilk sınıfı Ekim 2013'te mezun olmuştur.

Cleargreen'in adı, bizlerin ışıltılı varlıklar olmamızı anımsatır. Enerji alanımızıdan birçok renk spektrumunun ışığı yansır ve bizlerin zamanı için uğurlu olan bu renklerden birisi açık yeşildir. Ayrıca bu renk, kalp merkezinin renk tonudur ve enerji bedenimizin birleşim noktamıza bağlandığı bölgedir—sıradan gerçekliğin mucizevi özelliklerini görebilmek için derinliğimizi değiştirebildiğimiz bilinç çiçeği (nahuatl, xochitl dilinde) cesaret merkezimizdir ve don Juan'nın bükülmez niyet diye isimlendirdiği bir niteliktir. Bükülmez niyet, insan varlıkları için eşsiz olan azim ve tutku hissinin sürdürülmesidir, ayrıca modern Dünya'da yeni bir etkileşime yönelmemizi sağlar—kişinin bilince merkezlenmiş ve etrafındaki dünya ve varlıklar ile ortaklaşa geliştirilmiş iletişim noktası.

Cleargreen'in sembolü, ışıltılı yumurtayı tutan bir çift yusufçuk böceği bize, tarih öncesi uçmaya niyetlenmiş bazı varlıkları ve enerjik yapımız olan ışıltılı varlıkları anımsatır. Eğer insanlık bizim enerjik özümüzü ortaklaşa kabul edebilirse, ayrıca don Juan'da buna inanıyordu, gelişebilirler ve farkındalık alanlarında uçuş yetileri kazanabilirler.

Carlos Castaneda, Yuma Arizona'da don Juan ile bir otobüs terminalinde karşılaştığı zaman, tıbbi bitkilerin kullanımı hakkında alan çalışması yapan bir antropologdu. Castaneda'nın alan çalışması için bilgi sağladığı kişi onun öğretmeni oldu. Bu kişi Castaneda'yı, kendi görücü silsilesinin bilgisi olan, var olmanın yeni bir yoluna yönlendirdi. Castaneda ve onun yoldaş ortakları olan don Juan'nın diğer öğrencileri, yazar Florinda Donner-Grau, Taisha Abelar, ve Carol Tiggs kitap mağazalarında ve üniversite sınıflarında yıllarca verdikleri bilgilendirmeler sonucu farkettiklerine göre, don juan'ın kendilerine öğrettiği enerjik bedensel hareketleri ve solunum yöntemlerini dinleyicilere anlattıkları zaman, onlarda anlatılanlardan daha fazlasını kavrama isteği doğmuş ve bunu kendi yaşamlarına sokmak için çaba göstermişler. Bunun sonucunda don Juan'nın öğrencileride Sihirli Geçişler® denilen bu hareketleri ve solunum yöntemlerini yenileyip sunmaya karar vermişlerdir. Onlar ve öğrencileri olan Kylie Lundahl, Renata Murez ve Nyei Murez bunu Tensegrity® olarak sunmuştur: don Juan'nın öğretilerinin yenilenmiş ve pratik formu. (Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/header-universe-blobal.jpg