1

Konu: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

SORULAR :

- Mesaj No 2 : Tensegrity® nedir, bunun hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 3 : Özgürlük ne anlama gelir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 4 : Tensegrity® seminerleri, çalışmaları ve sınıfları yeni başlayanlar için uygun mu? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 5 : Bir Tensegrity® faaliyetinde karşılaşacaklarım nelerdir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 6 : Tensegrity® hareketlerini ne kadar sıklıkla yapmalıyım? Süresi var mı? Her hareket veya diziyi kaç tekrar yapmalıyım? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 7 : Tensegrity® hareketlerini açık ortamda çalışmak uygun mudur? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 8 : Yılın belirli günlerinde veya mevsimlerinde yapılması uygun olan belli hareketler var mı? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 9 : Tensegrity® hareketlerinden tam olarak faydalanmak için bir grupla çalışmak gerekli midir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 10 : İlk Tensegrity® seminerlerinde, hareket dizilerini tek seferde saatlerce uyguluyorduk. Şimdi daha fazla özetleme çalışması yapmak için ara veriyoruz ve hareket dizileri genellikle daha sessiz ve sakin oluyor. Değişen nedir?
Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 11 : Tensegrity®'yi kimler öğretir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 12 : Tensegrity® Kolaylaştırıcısı nedir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 13 : Bir Tensegrity® Kolaylaştırıcısı nasıl olunur? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 14 : Özel Tensegrity® oturumları sunuluyor mu? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 15 : Carlos Castaneda ve izdeşlerinin kitaplarında okuduğumuza göre, kişisel tarihimizi silmemiz gerekiyor. Buna göre, ailemizi ve arkadaşlarımızı geride bırakmak zorunda mıyız? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 16 : Carlos Castaneda ve izdeşlerinin kitaplarında okuduğumuza göre, cinsel ilişki ve bir cinsel partner ile birlikte yaşamak enerji tüketicidir ve rüya görmek istiyorsak bekar olmamız gerekir. Bu ifadeye göre ne yapılmalı? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 17 : Carlos Castaneda ve izdeşlerinin kitaplarında okuduğumuza göre, eğer çocuk yaparsak bu durum enerjisel alanımızda oyuklar oluşturur ve "keskinliğimizi kaybederiz". Bunun çözümü nedir? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 18 : Çocuklarımıza Tensegrity® öğretmek uygun olur mu? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 19 : Yoga, dövüş sanatları ve meditasyon çalışmaları ile Tensegrity® çalışmalarını karıştırmak uygun olur mu? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 20 : Rüya görme sanatı nedir, bunun hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 21 : Carlos Castaneda veya Florinda Donner-Grau'nun kitaplarda anlattığı gibi rüya görmeyi nasıl uygulayabilirim? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 22 : Carlos Castaneda ve izdeşlerinin kitaplarında okuduğuma göre, özetleme çalışmasını ahşap bir kutunun içinde ya da bir mağarada saatlerce uyguluyorlar. Benim zamanım ve durumum buna imkân vermiyor. Neler tavsiye edersiniz? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 23 : Neden geçmişi çok fazla gözden geçiriyoruz? Amaç şimdiki anda bulunmak değil mi? Cevap için TIKLAYINIZ

- Mesaj No 24 : Diğer insanlar hakkında şikayet etmeden, kendimi içsel olarak incelemek ve kendime özen göstermek için dikkatimi nasıl değiştiririm? Cevap için TIKLAYINIZ


https://www.cleargreen.com/questions

2

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® nedir, bunun hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Tensegrity®, don Juan Matus'un öğrencilerine öğrettiği, esenlik ve farkındalığı yükseltmek için uygulanan çalışmaların modern formudur.(Daha fazla bilgi için tıklayınız.) Bu çalışmalar, sihirli geçişler, özetleme ya da yeniden hatırlama, rüya görme, içsel sessizlik hareketlerinden ve dizilerinden oluşur.

Don Juan bu bilgiyi uygulayan kişileri "büyücüler" diye isimlendirmiştir. Anlam olarak, bilginin kaynağı ile aktif olarak bağlantısı bulunan varlıklardır — evrenin, yıldızların, yeryüzünün ve etrafımızdaki herşeyin özünden yansıyan bilgi kaynağıyla. Tensegrity® uygulamaları bilginin kaynağı ile bağlantıda kalmamızı sağlar ve tüm varlıklar ile bağlantıda olduğumuzu hatırlatır.

Eğer bilginin kaynağı ile bağlantınızın farkındaysanız, her ne yapıyorsanız bunu kolaylaştırıcı etkisi vardır — ne olursanız olun, bir öğretmen ya da bir pastacı farketmez.

Bağlantınızın kopuk olduğu bir konumda bazı şeyler oldukça "zor" gibi görünebilir — dikkat dağıtıcı ya da onayladığımız şeyleri araştırdığımız konumlar — yani bağlantı kurmayı istemeliyiz. Küçük bir deneme — kendinize şunu söylemenin titreşimine dikkat edin, "Ben bağlantısızım." ve bunu hissedin, "Ben bağlantıdayım."

Sonuçta bilginin kaynağı ile uyumlu olduğumuzu bildiğimiz zaman, "kolay" ve "zor", "bağlantılı" ve "bağlantısız" gibi ikilikler azalır. Bu durum, ruhumuzun — özümüzün, enerji bedenimizin —  değişmez olduğunu bildiğimiz bilinçli bir konumdur.

Bedenimiz ve zihnimiz sürekli değişir. Yaşamımız boyunca birçok bedensel formlar kazanırız — bebek, çocuk, genç, yetişkin, yaşlı, vb. Zihin bu formlara anlam verir ve beden nasıl hareket etmeli, görünmeli, çalışmalı, vb. tarzında beklentileri vardır.

Bunun yanında bizim özümüz, bedeni yorumlayıp değiştirmek yerine, onu sevebildiğimizin farkındadır — ve sevmenin anlamı dinlemektir. Sonuç olarak, zihnimizin bedenimizle çatışması ya da görmezlikten gelmesi yerine onu dinlemesi için sorgularız — beden ne söylüyor? Dinlenmek istiyor mu? Hareket etmek istiyor mu? Hızlanmak istiyor mu? Beslenmek istiyor mu? Sevinç duymak istiyor mu?
Ayrıca bağlantıda olduğumuzu bilmek istiyorsak, düşüncelerimizi dinleyebiliriz — tam bu anda bilginin kaynağına sorarız: Düşünceler kendimizi geliştiriyor mu? Diğerlerini geliştiriyor mu? Bilginin kaynağı yaşamı besler ve geliştirir.

Daha fazla bilgi için bkz.: Carlos Castaneda - Sihirli Geçişler

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

3

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Özgürlük ne anlama gelir?

Özgürlük, bilinçli olarak bilginin kaynağıyla bağlantı kurmaktır. Bu sizin kalbinizi, gözlerinizi ve kulaklarınızı açar, böylece kendinize ve diğerlerine yönelik suçlamaların, küskünlüklerin ve yargılamaların kör edici etkilerinden kurtulursunuz — ve Dünya'nın harikalarını hissedebilir ve görebilirsiniz. Eğer deneyimlemek istediklerimizi gerçekleştirmiyorsak, bunun için başkalarını sorumlu tutamayız. Bilginin kaynağı ile bilinçli olarak bağlantı kuracak gücünüz vardır. Bu size rüya görmek için, tek başına veya diğerleri ile birlikte olmak için, yaşamınız için ve herşeyle yüzleşmek için özgürlük verir.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

4

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® seminerleri, çalışmaları ve sınıfları yeni başlayanlar için uygun mu?

Evet, her çalışma ve sınıf, deneyimli veya yeni katılan kişiler için tasarlanmıştır. Sonuç olarak hepimiz, kendi farkındalık uygulamalarımız için pratik bilgiler ve araçlar kazanmış şekilde çalışmalardan ayrılırız. Aslında bir seviyede hepimiz yeni başlayanlarız, çünkü her zaman şimdiki andan başlarız. Şimdiki an, bir sonraki anı bildirir.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

5

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Bir Tensegrity® faaliyetinde karşılaşacaklarım nelerdir?

Tüm vücut tipleri ve herkesin yapabileceği düzeyde hareketler ve dans figürleri, bireysel ve etkileşimli olarak uygulanan farkındalık çalışmaları ve bunu destekleyici bir ortam, müzikler, samimi dostluklar, kendinizi keşfetme imkânı ve sonuçta çalışmaya başlamadan önce bulunduğunuz konuma göre daha hafif, daha güçlü ve daha bağlantıda olacak şekilde ayrılırsınız.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

6

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® hareketlerini ne kadar sıklıkla yapmalıyım? Süresi var mı? Her hareket veya diziyi kaç tekrar yapmalıyım?

Hareketler bedeninizi ve zihninizi dinginleştirmenizi sağlar ve kendi varoluşunuzla, yeryüzüyle ve evrenle bağlantı kurmanıza yardım eder. Bu sebeple hareketler, kendi enerji seviyenizin barometresi gibi çalışabilir. Sonuç olarak tavsiye edilen şöyledir ki, kendi konfor derecenize göre yapmalısınız, şunu farkedin: Enerjiniz nasıl akıyor? Bu size dengeyi bulmanıza yardım eder, ne çok az, ne de çok fazla olmamalı.

Eğer yorgunsanız — hareketler sizi "ne kadar harika!" diyebileceğiniz bir konuma ulaştırır — ve ihtiyaç duyulan ayarlamaları yapar. Eğer gerçekten uykulu hissediyorsanız — o halde dinlendirici bir şekerleme yapmanın tam zamanıdır.

Eğer hareketleri yaparken hiçbir şey hissetmiyorsanız, zihniniz beklentilerle dolu olabilir: "O konuma ulaştım mı? O konuma ulaştım mı?" gibi. Ayrıca bazı günlerde çok hoş çalışmalar olabilir, diğer günlerde böyle olmaz – bunlar anlık deneyimlerin her bir parçasıdır. Uygulamanın doğru olmayan ya da hatalı yöntemi yoktur, sadece "şimdiki an" vardır. Enerji seviyemizin bu döngülerini ayarlarız ve günlerin, Güneş'in, Ay'ın, mevsimlerin döngüleri, bizim kendi yaşam döngümüz, vb. sürdürülebilir bir çalışma yaratır. Kültürel olarak, sürdürülebilirlik ile ilgileniriz ve aracımızın yakıt tüketimiyle de — peki, bedenimiz ne durumdadır? Onun bize söylediği şeyleri dinliyor muyuz? Ya da yapılacaklar listemizi daha fazla mı dinliyoruz (Kontrol! Kontrol! Kontrol!)

Böylece Tensegrity hareketleri ve dizileri şunu farketmemizi sağlar: Yorgun olduğun zaman dinlenir misin? Uygulamaları yaparken beklentilerin nelerdir? Enerjini olanaklarının ötesinde kullanıyor musun, yüreğin için değilde zihnin için mi yaşıyorsun? Hareketler sizi bir varoluş konumuna taşır. Bu nedir? Söylenecek sözün bulunmadığı bir konumdur. Sonsuzluk bağlamında anlamı olan kararlar verebileceğiniz bir konumdur.

Varolmak, dikkatinizi şuna vermektir: Neredesiniz? Belki bugün tepelere yürümenin zamanıdır, başka bir günde çimenlerin üstünde veya kumsalda uzanmanın zamanıdır.  Kültürümüz devamlı olarak yapılması gerekli olan şeyleri vurgular "Yap yap yap yap" Bazı şeyler yapılmak zorunda mı! Yani şunu görebilirsiniz: Hareketlerle var olmak yerine, onları sadece yapıyor muyuz? Herşeyde yapılan bir kısım vardır – ard arda dizileri öğreniriz. Daha sonra da bunu kendi haline bırakırız ve hareketleri hissederiz, onların size âhenk vermesine izin verin.

Böylece bedeninizin mesajlarını geri plana itmek yerine, onu dinleyebilirsiniz, bu güzel tasarımı, mesela şöyle diyaloglar geçer: "Diğer insanlar bunu yapabiliyor, benimde yapmam gerek." Herkes benzersizdir, yani kıyaslamalar yıkıcı olabilir. Sizinde görüp anlayacağınız gibi, en deneyimli öğrenciler çalışmaları uygularken, en saf ve içten tempolarıyla ilerlemektedirler.

Ek Bilgi
Carlos Castaneda-Sihirli Geçişler kitabından : Don Juan'ın çömezlerine söylediğine göre, sihirli geçişlerin kendisi, uygulayıcıları "eşi görülmemiş bir doruk noktasına" yönlendirebilir, bu doruk noktasının içindeki, ne zaman ve nasıl uygulanması gerektiğine yönelik sorular kendi cevaplarını bulur ve uygulayıcılar sihirli geçişleri yürürken, yemek yerken, dinlenirken ya da herhangi başka bir şeyle meşgulken isabet ve süratle yapabileceklerdir; çünkü buna yetecek enerjileri olacaktır.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

7

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® hareketlerini açık ortamda çalışmak uygun mudur?

Evet, bu durum şartlara bağlıdır — mesela, yürüyüş yaptığınız yere göre fonksiyonel ayakkabılar kullanırsınız veya şiddetli hava koşullarından ve terli olarak rüzgarlarlı havadan sakınırsınız. Tabii ki tüm bunlar, kapalı ortamda veya açık ortamda yapılması gerektiğini belirler. Tüm faktörlere dikkat etmek istenir — kendi zihinsel ve duygusal durumunuz, enerji seviyeniz, hava koşulları gibi tüm bunlar sizin alışık olma durumunuza göre değişir — eğer sörf ile ilgileniyorsanız, mesela soğuk rüzgarlara alışık olursunuz. Ancak bunlara alışık değilseniz, dikkatinizi odaklamak için daha fazla çaba harcarsınız. Bizler gibi kentli insanlar için genel olarak şöyle tavsiye edilir; savunmasız enerji noktaları olan boynun arkası ve sırtın altını soğuk nemden korumak gerekir — bu bölgeler savunmasızdır çünkü uzun süre klavyeleri, tabletleri veya akıllı telefonları tuşlarken, omurgamız bükülü şekilde oturarak bu bölgelere stres yükleriz.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

8

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Yılın belirli günlerinde veya mevsimlerinde yapılması uygun olan belli hareketler var mı?

Evet. Hareketler ve diziler, uzay ve zaman ile bağlantılıdır. Tekrar aynı ifadeyle, sizin kendi varlığınız sizin rehberinizdir. Kendi yönteminize göre bazı formları daha sakin veya daha hareketli yapabilirsiniz, genellikle karanlık yada aydınlık durumuna göre değişecek şekilde. Mesela, balinalar yüzeye yakın yerlerde ve derin sularda farklı hareket ederler — daha fazla ışık olduğu zaman, daha hareketli oldukları gözlemlenir. Bizlerde aynıyız. Kış ortasında veya akşam saatlerinde, daha sakin ve daha dinlendirici hareketlere ihtiyacınız olduğunu farkedebilirsiniz, kendi bedenimizdeki ve elektromanyetik alandaki enerji akışını uyaran bu rahatlıktır. Bu bir yenileme zamanıdır, çalışmanızda gizem için derin bir sessizlik ve rahatlık bulabileceğiniz bir zamandır, yüzeyin altındaysa sabah için veya İlkbahar için hazırlık sürmektedir. Yaz ortasında veya öğle vakti, duruş pozisyonunuzda ayaklarınızın farkına varma ihtiyacınız olabilir, kardiyovasküler sistemi canlandıran daha aktif diziler için kaynak sağlamanıza yardımcı olur.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

9

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® hareketlerinden tam olarak faydalanmak için bir grupla çalışmak gerekli midir?

Hayır. Sadece uygulamanız gereklidir! Kendi bireysel çalışmalarınızda, kendi hızınızı bulabilirsiniz ve belli hareketleri ya da dizileri yaparken, nasıl rahat veya rahatsız edici olduğunu farkedebilirsiniz. Bir grupla çalışırken, farklı Tensegrity® seminerlerinde öğrenilen değişik hareketleri paylaşma ortamı oluşur. Bu durum çalışmalarınızı geliştirir ve belli hareketleri yapma 'alışkanlığını' bırakmanızı sağlar, ayrıca farklı hareketleri denemek için merakınız da artar. Hareketlerin faydalarından birisi de sessizliktir; ve genellikle bir grup içindeyken diğer kişilerin sessizliğiyle bağlantı kurarsanız, sizin sessizliğiniz de derinleşecektir. Sonuç olarak, bireysel veya grupla çalışmanın farklılıkları vardır ve ilginç görünen durum, bunlardan birini neden istemediğinize yönelik kendinize söylediğiniz hikayedir.

Ek Bilgi
Grupla veya bireysel olarak uygulanan Tensegrity çalışmaları hakkında
Carlos Castaneda-Sihirli Geçişler kitabından :

Çağdaş kent yaşamı çevre grupları oluşturulmasını kolaylaştırır; bu koşullar altında, Tensegrity’nin seminerlerde, atölye çalışmalarında öğretilebileceği ve uygulanabileceği tek yöntem, gruplar halinde çalışmaktır. Gruplar halinde uygulama kimi yönlerden yararlı, kimi yönlerden de zararlıdır. Yararlıdır, çünkü bir hareket birliği yaratılması, inceleme-kıyaslama yoluyla öğrenme fırsatı verir. Zararlıdır, çünkü başkalarına dayanma duygusunu, hiyerarşik sözdizimsel komutların ve taleplerin belirmesini teşvik eder...Tensegrity en kolay nasıl geliyorsa öyle uygulanmalıdır: grupla, tek başına veya her iki şekilde...

...Fazla sayıda uygulayıcılar ile (sınıflarda veya seminerlerde) sunulanları anlamak kolaydır, çünkü idrak kabiliyeti veya devinduyumsal bellek daha aktif olur. Katılımcılar söylenen her şeyi hatırlar ve kendileri bireysel olarak çalışmalarına göre, yapılan hareketleri daha kolay öğrenirler.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

10

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : İlk Tensegrity® seminerlerinde, hareket dizilerini tek seferde saatlerce uyguluyorduk. Şimdi daha fazla özetleme çalışması yapmak için ara veriyoruz ve hareket dizileri genellikle daha sessiz ve sakin oluyor. Değişen nedir?

Öğretmenlerimiz şunu gördüler; bedeni ve varoluşu Tensegrity® hareketleri ile doygun hale getirmenin bir faydası vardı — içinde canlılık, mutluluk ve daha geniş algılamanın yeni tipleri bulunan pratik uzlaşmalar oluşturmak için gayretli bir çaba gerekliydi. Böylece bu doygunluk seviyesi elde edilmişti. Bu noktadan sonra öğretmenlerimiz ilk olarak şunu farkettiler; uygulayıcılar daha az tekrarla dizilerin her bir hareketini yapabiliyorlardı ve aynı etkilere ulaşabiliyorlardı.

Ayrıca, şunu gördüler; mükemmel bir enerji yükselişini kazanmanın zamanıydı. Bu enerji yükselişi uygulayıcıların hareketleri kendi aralarında  doyuma ulaştırmasıyla oluşuyordu ve bu enerjiyi kullanarak, kendi yaşamlarındaki etkileşimleri daha kapsamlı olarak gözden geçiriyorlardı. Aksi halde bu toplanan enerji sadece eski tekrarlarımız olan inanç kalıplarımızın, düşüncelerimizin ve eylemlerimizin daha etkili biçimde kullanımı için harcanacaktı. Halbuki özetleme yoluyla kişi, sihirli geçişlerden kazandığı enerjiyi, yeni etkileşim yöntemleri oluşturmak için fırsata dönüştürür.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

11

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity®'yi kimler öğretir?

Tensegrity® Carlos Castaneda'nın öğrencileri tarafından öğretilir — Renata Murez ve Nyei Murez (TIKLAYINIZ) ile onların ders verdiği Katılımcılar (TIKLAYINIZ) tarafından öğretilir. Ayrıca şimdi, Dünya çapında sayısı 150'ye ulaşmış Kolaylaştırıcılar tarafından öğretilmektedir. Sertifikalı İlk Tensegrity® Kolaylaştırıcı grubu Kasım 2013'te mezun olmuştur.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

12

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Tensegrity® Kolaylaştırıcısı nedir?

Liderlik özelliği ve bölgesel olarak bir Tensegrity® pratik grubu organize etme girişimi olan, ayrıca yoğun olarak Tensegrity® çalışmaları yapmış ve birinci seviye eğitimleri olan ilk altı Tensegrity® sınıfına öncülük etmiş kişilerdir. Bu kişilerin görevi kolaylaştırmaktır, yani katılımcı kişilerin içsel özleriyle bağlantı kurmasını "kolay hale getirmektir" — bu aryışı kolaylaştıracak Tensegrity® araçlarını sunmak ve destek olmaktır. Tensegrity®'nin güzel tarafı, üstlenmeye bağlı olmasıdır ve bu üstleniş, sonsuzluk bağlamında kendi düzenlemelerimizi oluşturmak için gerekli olan tüm kaynaklara yine kendimizin sahip olmasıdır. Bu anlamda destek olacak kişi bizim için en iyi şeylerin neler olacağını gerçekten söyleyemez — bunlar her birimizin bireysel kararlarıdır. Bir Tensegrity® Kolaylaştırıcısı, tüm katılımcıların becerisine saygı gösterir.

R. B. Fuller'in işaret ettiği bir şey Carlos Castaneda'nın dikkatini çekmiş — yıllar sonra, Fuller kendi yaşam süresinde olduğunu söylemiş — 1895'den 1983'e kadar olan zaman dilimi — onun gördüğü kadarıyla okuryazarlık oranı 5%'ten 65%'e fırlamış. Böylece bu durum, hepimiz için oyunu değiştirmiş — benzeri görülmemiş şekilde, bilgiye direkt olarak erişim imkânına sahip olmuşuz. Yani bunun anlamı, zamanımızı içeren durumun, bireyselliğin bütünlüğü olmasıdır. Bundan böyle, birileri hepimizi etkileyen kararlar alırken, onları izleyen "masum seyirciler" olamayız. Bilgili olabiliriz ve kendimiz bilgili kararlar alabiliriz. Ayrıca Fuller ve Castaneda şu konuda gayet iyimser olmuşlar — bir tür olarak bizlerde başarılı utkular seçme hakkına sahibiz.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

13

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Bir Tensegrity® Kolaylaştırıcısı nasıl olunur?

Programlar ve şartlar hakkında daha fazla bilgi için Cleargreen ile irtibat kurunuz.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

14

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Özel Tensegrity® oturumları sunuluyor mu?

Evet. Bunlar günlük olarak uyguladığınız kendi farkındalık çalışmalarınızı ve yaşam rüyanızı desteklemenin iyi bir yöntemidir. Daha fazla bilgi için Cleargreen ile irtibat kurunuz.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)

15

Cvp: Cleargreen Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Carlos Castaneda ve izdeşlerinin kitaplarında okuduğumuza göre, kişisel tarihimizi silmemiz gerekiyor. Buna göre, ailemizi ve arkadaşlarımızı geride bırakmak zorunda mıyız?

Kesinlikle öyle değil — basitçe ifade edilen, aileniz, arkadaşlarınız ve kendiniz hakkındaki yargılamaları geride bırakmanızdır. Yani bunun anlamı, kendiniz ve onlar hakkındaki sınırlayıcı bakış açınızı gözlemlemek ve sorgulamaktır.

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)