1

Konu: Cleargreen Hakkında Sorular

Cleargreen ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruların cevaplandığı üyelere açık bölüm.

2

Cvp: Cleargreen Hakkında Sorular

Öykü şöyle: Carlos Castaneda uzun bir yolculuğun sonunda kitaplarında bahsettiği görücüler gibi bir görücüye dönüşür.

Görücüler dünyasıyla güncel dünya arasında bir temas noktası olacak şekilde Carol Tiggs, Florinda Grau, Taisha Abelar'la birlikte Cleargreen'i kurar.

Cleargreen temel olarak insanlara bedensel ve ruhsal iyilik hallerine ulaşmada yardımcı olacak etkinlikler düzenler. Bu etkinliklerden yarar sağlamak için özgürlük gibi, ya da savaşçı olmak gibi bir niyete sahip olmak şart değildir.

Bedensel ve ruhsal özgürleşmeyi görücülerin yaşadığı düzleme taşımak ve bu dünyaya katılmak isteyenlere ise açık bir kapı sunar.

Bir manada, okuyucularına karşı bir görevi yerine getirmiş, onlara kitapların ötesinde pratik bir seçenek sunmuş olur.

3

Cvp: Cleargreen Hakkında Sorular

Pratik Çalışma Türleri :

Grup Çalışması: Hareketler ve bazı izsürme-rüya çalışmaları birlikte yapılır. Belli bir konu yerine genel konuları içerir. Bunları katılanlar önceden ve ya o sırada belirler. Öğretici - eğitici konumunda bir kişi bulunmaz. Öğrenme ve ilerleme konusunda herkes kendisi sorumludur. Eğer isteniyorsa ve oluyorsa, grup çalışmaları dışında insani paylaşım, dostluk, arkadaşlık yararlı, destekleyici, teşvik edici faktörlerdir.

Cleargreen'le birlikte yürütülen sınıf çalışması: Cleargreen bir konu üzerinde hareketler, açıklamalar, izsürme, vs vs içeren bir çalışma hazırlar, uygulamasını ve sunumunu öğrenciler kendileri yapar. Cleargreenden katılan olmaz. Bu, konulu-niyetli bir grup çalışmasıdır.

İnternet sınıfı: Bu çalışmayı doğrudan Cleargreen yapar. Çalışmanın içeriğini de uygulamasını da kendisi hazırlar. Çalışmayı Nyei Murez ya da Renata Murez yönetir. Bu çalışmaya Los Angeles'taki Cleargreen Stüdyosuna giderek katılmak mümkündür. Ama tabii çoğunluk başka yerde yaşadığından bu çalışmaya webex'le (skype gibi birşey) internetten bağlanarak katılır. Bu sınıflarda da belli bir konu-niyet vardır.

Workshop (ya da seminer): 3 ya da 7 gün süren, konulu, hareketleri ve izsürme-rüya çalışmalarını içeren, Cleargreen eğiticilerinin katıldığı ve yönettiği çalışmalardır. Bileşim noktasının hareket etmesinin ve bunu isteyerek yapmanın pratikte ne anlama geldiğini tam olarak anlama şansının en yüksek olduğu çalışma budur. (Kişilere ve duruma bağlı olarak diğer çalışmalarda da bu mümkündür).