1

Konu: Duyurular

Türkiye'de ve yurt dışında düzenlenen grup çalışmaları, sınıf çalışmaları, seminerler, vb. hakkında duyurular.

2

Cvp: Duyurular

Cyclicty 1, yani Döngüsellik sınıflarının ilki "Başlangıçlar". Bu çalışmada Sihirli Geçişler ve Tensegrity hareketleri eşliğinde  "Başlangıçlarımızı" inceleyeceğiz.

28 Ocak 2017, Saat:16:00, İzmir-Bornova, Ege Perla'da.
Cleargreen Tensegrity® Kolaylaştırıcılar : Aksel Pekyalçın ve Ömer Demircan


http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/mk8mezbjb.jpg


Çalışma Salonu
http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/5qragd1sbz.jpg

3

Cvp: Duyurular

İzmirdeki çalışmanın son bölümü "Ending at the End" ve "Beginings" çalışmasının tekrarı yapılacaktır. Tarih isteğe göre bir gün ileri alınabilir. Bir çalışma ortalama 2 saat sürüyor. Yerimiz aynı Ege PERLA.

7 Şubat 2017, Saat:18:00, İzmir-Bornova, Ege Perla'da.
Cleargreen Tensegrity®  Kolaylaştırıcı : Aksel Pekyalçın


http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/7n8a7ptrd.jpg

4

Cvp: Duyurular

Döngüsellik-1, Başlangıçlar Ve Bitişler

Studio Çukurcuma-İstanbul
25 Mart 2017 Saat:16:00
2 Nisan 2017 Saat:16:00

Cleargreen Tensegrity®  Kolaylaştırıcı : Aksel Pekyalçın

DETAYLAR
Tensegrity bir nefes , hareket ve farkındalık sanatıdır. Öğretisi ; on bin yıllık antik Meksika Şamanlığına dayanır ve Don Juan Matus tarafından öğrencileri Carlos Castaneda , Taisha Abelar , Florinda Donner-Grau ve Carol Tiggs'e öğretilen , binlerce yıl dikey olarak aktarılmış olan çalışma ve tekniklerin modernleştirilmiş halidir.

Terim bir mimar , tasarımcı ve öncü olan Alman Buckminster Füller'den ödünç alınmıştır ve aslen mimari veya mühendislik ile ilgili olan bir terimdir. Tensegrity ( Tension + Integrity) anlamına gelmektedir yani (Gerilim + Bütünlük) ve elastik ve sert yapıların oluşturduğu bütünlerde gerilimin bütün yapıya eşit olarak dağılabildiği dolayısıyla zayıf noktası olmayan yapılar için kullanılan bir terimdir. Don Juan'ın öğretisin on iki kitapta yayınlayan Carlos Castaneda , Buckminster Füller'in mimari ile ilgili fikirleri ile kendi bulunduğu yolu paralel bulmuş ve terimi ödünç almıştır.

Tensegrity yapıları fiziksel anlamda organik formlarda sıkça görülür. Ağaç bir Tensegrity yapısıdır , normal bir objeyi yıpratacak olan su , hava gibi sürekli etkileşime geçtiği gerilimler onu büyütür. Basit bir tohum sürekli olarak dengeli bir şekilde topraktan aldığı mineraller ve çeşitli kaynaklar ile beraber büyüyerek gövdesinin içinden metrelerce yükseklere besleyici materyalleri taşıyabilen kendinin tasarlayan bir varlık haline gelir.

Benzer şekilde bizim de bedenimiz benzer bir yapıdır. Ayaklar vücudun bütün ağırlığını taşır ancak gerilimi tüm yüzeye yaymak sureti ile şeklen ve işlev olarak bozulmaz. Kişinin hayatı da enerjetik bir açıdan bir Tensegrity yapısına benzetilebilir. Hatta bir araya gelmiş topluluklar da benzer esaslarla çalışabilir.

Tensegrity çalışmalarında bu öğretilerden istifade ederek Özgürleşmeye , hür irademizin genişleyeceği düzlemleri keşfetmeye ve günlük fiziksel düzlemde olasılıklarımızı keşfetmeye dikkat ederiz.

Günümüzde Carlos Castaneda'nın kurmuş olduğu şirket Cleargreen ,; Carol Tiggs rehberliğinde öğrencileri Renata Murez ve Nyei Murez tarafından sürdürülmektedir ve Cleargreen dünyanın pek çok yerinde Tensegrity çalışmaları , workshopları düzenlemek suretiyle faaliyet göstermektedir.

CYCLICITY 1 : BAŞLANGIÇLAR VE SONLAR

Cyclicity yani Döngüsellik sınıfları dünyanın her yerinde belirli tarihler arasında Cleargreen'e bağlı Tensegrity Facilitator'ları tarafından verilmektedir.

Bu seferki çalışmada Ay , Dünya ve Gök nefesi isimli ve gök cisimleri ile olan ilişkimiz canlandırabileceğimiz hareketler yapacağız ve herhangi bir meseleye nasıl başladığımızı veya nasıl sonlandırdığımızı inceleyeceğiz.

Sınıf iki ayrı bölümden oluşmaktadır ve her bir bölüm 2 saat sürmektedir

http://www.cleargreen.com/classes/2017-cyclicity1

2 saatlik ücretimiz kişi başı 50 tl


http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/ba9ayd444p.jpg

5

Cvp: Duyurular

İstanbul-Taksim, Dancentrum'da, 23 Nisan 2017, saat 4'te Pratik Grubu Çalışmamıza bekleriz. Ücret : 10 TL (Mekanın kirası için) . Everyone is Welcome to our Practice Group Meeting in Dancentrum this Sunday at 4 pm. Price : 10 TL Adres :Harbiye Çayırı Sok. Kısmet İş Merkezi No:3 Kat:4, 34373 Şişli/İstanbul

Cleargreen Tensegrity®  Kolaylaştırıcı : Aksel Pekyalçın

6

Cvp: Duyurular

"Rüya görme kapılarını açmak"
Kapsamlı seminer, Rusya-Elbrus, 28 Mayıs-1 Haziran 2017


https://www.cleargreen.com/workshops/2017-elbrus-russia

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/atlantes-square-2-w-768x432.jpg

7

Cvp: Duyurular

Tensegrity Döngüsellik 2, Ay'ı Hissediş çalışması

İstanbul, Dancentrum'da 13 Mayıs 2017 Cumartesi 12:00-16:00 arası,

Cleargreen Tensegrity®  Kolaylaştırıcı : Aksel Pekyalçın

DETAYLAR
CYCLICITY SERIES 2:
Antik Meksika şamanları, Döngüsellik (Cyclicity)'i gözlemlediler. Zamanın döngülerden oluştuğunu ve bu döngülere uyum sağladığımız zaman yaşamımızın çok daha uyumlu, amaçlı ve güçlü olabileceğini gördüler. Bu Döngüsellik içerisinde dünyanın her yerinde yakın zamanlarda Tensegrity Cyclicity Series 2 atölyeleri gerçekleştirilmektedir.

Antik Çağın Görücüleri ilginç bir ikiliğe sahip olduğumuzu söylerler. 'Kendi'miz dediğimiz şey ve Enerji Bedenimiz. Beden de zihin de “kendi” dediğimiz bütünün parçalarıdır. Enerji bedeni ise çeşitli enerji alanlarının birleşiminden oluşur. İki beden de birbirinin kusursuz kopyaları haline gelebilirler.

Creating a Home for the Energy Body, yani Enerji Bedenin için bir Ev Yaratmak başlıklı sınıfta; “kendimiz” ile olan ilişkimizi, fiziksel varlığımıza nasıl onu besleyecek şekilde davranabileceğimizi inceleyeceğiz.

TENSEGRITY HAKKINDA:
Tensegrity bir hareket, nefes ve enerji sanatıdır.
Tensegrity hareket ve pratikleri, Kızılderili Şaman Don Juan Matus a Yaqui tarafından Carlos Castaneda, Florinda Donner-Grau,Taisha Abelar ve Carol Tiggs’a öğretilmiş olup, Meksikalı Kadim Şamanların 10.000 yıl öncesine dayanan geleneklerinde yer alan hareket ve pratiklerin modernleştirilmiş halidir.

Bu hareketlerin oldukça farklı amaçları vardır ki bunlardan bir tanesi, insanın enerji alanında var olan fakat atıl durumda bulunan enerjinin yeniden dağıtımını sağlamaktır.
Tensegrity, günlük hayatta kullandığımız enerjiye ulaşmamıza yardım eder ve sahip olduğumuz daha derin bir enerji seviyesine de katkıda bulunur; çünkü basitçe biz zaten bu enerji seviyesine de ulaşma kapasitesine sahibizdir.

Tensegrity Hareketleri ya da Sihirli Geçişler aynı zamanda algının daha akışkan olmasına ve uygulayıcıların daha derin bir sükunet ve gözlem halini deneyimlemesine yardımcı olur. Tensegrity çalışmalarında özgürleşmeye, hür irademizin genişleyeceği düzlemleri keşfetmeye ve günlük fiziksel düzlemde olasılıklarımızı keşfederiz..

Tensegrity hakkında detaylı bilgi için :
http://tr-castaneda.com/topic/32/clearg … -hakkinda/

KATILIM ÜCRETİ:
4 saatlik atölye katılım ücreti 120 Tl.'dir.
12 Mayıs Cuma akşamına kadar yapılacak kayıtlarda erken ödeme indirimli 100 TL.'dir.

DANCENTRUM:
17 yıl önce kurulan Dancentrum, kaliteli, katma değeri yüksek dans, hareket, oyunculuk, müzik eğitimi ve performansları gerçekleştiriyor ve düzenlediği programlarıyla sevgiyi paylaşıyor.

AYRINTILI BİLGİ - KAYIT:
Dancentrum
Harbiye Çayırı sokak No:3
Kısmet İş Merkezi, Kat:4 Elmadağ, Taksim
t. +90 212.2300294
dancentrumbytossbaa@gmail.com

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/qw2dgv34n9.jpg

8

Cvp: Duyurular

Merhaba Tensegrity Türkiye;

12 Temmuz saat 20:00'dan 21:30'a İzmir/Alsancak Studio Satva'da buluşuyoruz. Çalışmamızın sonunda düzenli bir yer ve saat konuşağız ve Eylül'e kadar Pratik Grubu buluşmalarımızı ve Cyclicity sınıfları için programımızı belirleyeceğiz.

Eğer Tensegrity nedir merak ediyorsanız , bir Carlos Castaneda okuruysanız , beden ve ruh sağlıyla ilgileniyorsanız , kısacası hayatınızla bir bağ kurmak istiyorsanız bekleriz.

9

Cvp: Duyurular

Cleargreen Tensegrity® Kolaylaştırıcısı arkadaşımız tarafından verilecek olan,

20 Temmuz 2017, saat 18:00'da Döngüsellik 2 (Cyclicity 2) sınıfımız başlıyor. 4 hafta boyunca her hafta bir buçuk saatlik bir bölümünü yapacağız. Katılmak isterseniz Sami isimli üyeye email veya özel mesaj atabilirsiniz.

Bu ders fiziksel bedenin alışkanlıklarının izini Tensegrity hareketleri gibi araçlarla sürdüğümüz dört bölümlü bir sınıftır. Saat 18:00'da gerçekleşecek olan bu dersin tekrarı haftaya , 16:00'da yapılacaktır. Dört hafta boyunca sürecek bu derslere ruh ve beden sağlıyla , Carlos Castaneda ve kitaplarıyla , Tensegrityle ilgilenen herkes katılabilir. Herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur , fiziksel anlamda zorlayıcı değildir. Sadece gelen kişilerin not almak için malzeme getirmesi , eğer rahat hissedeceklerse bir mat getirmeleri ve rahat kıyafetler giymeleri önerilir.

Başka geleneklerde ruh veya manevi öz diye bahsedilen olguya , enerji bedeni de denilebilir. İnsanın ilk aşkı ve hep özlediği bu diğer kısmı , fiziksel beden rahat ve sağlıklı olduğunda onunla daha iyi bir ilişkiye geçebilir. Bu sınıflarda da fiziksel bedeni , "ikiz"i ile ilişki kurabilmesi ona daha cazip bir ev olabilmesi için çalışmalar yapacağız.

Ayrıca bu hafta dahil Eylül'ün ilk haftasına kadar her hafta Pratik Grubumuz var. Cumartesi'leri 18:00'da Stüdyo Satva'da.

Herkesi bekleriz, iyi çalışmalar.

Yer :  Stüdyo Satva, Alsancak/İzmir

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/1500557232126vdgc.jpg

10

Cvp: Duyurular

Online Çalışma

Yeni bir format deniyoruz. Pratik grubunu ONLINE olarak 23.7.2017 (Yeni ay günü) saat 20:00 'da yapıyoruz. Ücretsiz.

Ufak teknik aksaklıklar yaşanması durumunda sabırlı olmanızı rica ediyoruz. Buluşmanın platformu (skype vs.) duyurulacaktır.

Bu buluşmada bir ısınmadan sonra bir veya iki Tensegrity Form'u yapacağız.

Katılmak isteyen herkesi beklerim.

Teşekkürler

İletişim :  Sami isimli üyeye email veya özel mesaj atabilirsiniz.

11

Cvp: Duyurular

28 Temmuz, saat 20:00'da Online Pratik Grubu Buluşmamız gerçekleşecek. Katılımcıların kararıyla bir süre hayvan ve bitki dostlarımızla , Sonsuzluk Tiyatrosu ve Özetleme çalışmalarına vakit ayaracağız. İlgili yaşam formlarının, Tensegrity Formları ile.

Şamanizm denince akla gelen ilk kavramlardan biri "Animism"'dir. Hayvanlara dönüşen tanrı , insan ve büyücülerin öyküleri tüm kültürlerin mitolojilerini süsler. Hayvanlarla , bitkilerle , nehirlerle ve hayatla dostluk kuran insanlardan oluşan uygarlıkların hikayeleri hepimize ilham olmuştur. Anadolu öyle bir yerdir ki her bir bitki ve hayvanın o yöreye mal olmuş bir öyküsü ve insanlarla özel bir ilişkisi vardır.

Biz de , bir buçuk saatlik buluşmalarımızda insandan başka yaşam formlarının algısal dünyalarına gözatmak amacıyla kullandığımız bazı Tensegrity formlarını yapmak ve bu dostlarımızın çeşitli perspektiflerini kendi "insan" hayatımıza göz atmak için kullanabileceğimiz çalışmalara (Özetleme , Theather of Infinity gibi) yer ayırmak istedik.

Sizi de aramızda görmek isteriz.

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/2163676fjf5gt52hxsrui.jpg

12

Cvp: Duyurular

Karışık yazılar : https://yadi.sk/i/i4PMZvOGMGpupw