1

Konu: Cleargreen Topluluklar

Topluluklar — Uygulama Grupları

" Tensegrity® bir sanattır: kendi enerjimizle uyumlu olma sanatıdır ve oluşturduğumuz topluluğun bütünlüğüne katkıda bulunmak için, diğerlerinin enerjisiyle de uyumlu olmaktır. "– Carlos Castaneda

Don Juan'nın çömezleri, ilk Tensegrity sınıflarının katılımcılarına, öğrenmiş oldukları Sihirli Geçişleri® birlikte uygulamalarını önermiştir. Böylece Tensegrity® pratik grupları ilk olarak 1990'lı yıllarda başlamıştır. Sihirli Geçişlerin® toplu halde uygulanması, Carlos Castaneda'nın sonradan yazmış olduğu, uygulayıcıların "çok ihtiyaç duyulan devinduyumsal bir uzlaşı" oluşturmaları için yöntem olmuştur. "Böyle bir uzlaşma gereklidir," diye belirtmiştir, "çünkü görücülerin düşünselleştirmeye başvurmadan, özgürlük niyetini sağlamlaştırmasını sağlar."

O zamandan bu yana, Tensegrity® pratik grupları yaygın olarak, katılımcıların Tensegrity® seminerlerinde ve sınıflarında öğrendiklerinin yanısıra, dört bölümden oluşan Tensegrity® videolarından ve Sihirli Geçişler kitabından öğrenmiş oldukları bilgileri ugulama ve paylaşma ortamına dönüşmüştür. Uygulama grupları kendi kendine oluşur, belirlenmiş liderler yoktur ve üyeler mekan kirası gibi masrafları aralarında paylaşırlar. Cleargreen yasal olarak, bu uygulamaların içeriklerinden veya katılımcıların emniyetinden sorumlu değildir.

Kayıtlı Pratik Grupları'nın listesi cleargreen.com sitesinde vardır ve yılda üç kez, kendilerinin ve grubun deneyimleri ile tespitlerini paylaşabilecekleri bir bülten yayınlanır; ayrıca, kayıtlı gruplar kendi bölgesel topluluklarında uygulamak üzere, Cleargreen tarafından hazırlanmış sınıflar ve pratik gruplarının üyeleri tarafından  oluşturulmuş sınıflar için haftalık kayıt oluşturabilirler.

Düzenli olarak yapılan çalışma toplantılarına ek olarak, kayıtlı gruplar ayrıca "Tensegrity® Uygulama Faaliyetleri" veya "Yoğun Tensegrity® Çalışmaları" düzenleyebilirler: bir ya da birden fazla Tensegrity® pratik grubunun, halka açık olacak şekilde daha kalabalık bir topluluğa duyurduğu sezonluk ya da tek seferlik faliyetlerdir ve daha uzun süreli çalışmalardır — genellikle tam gün — Sihirli Geçişler® ve Tensegrity® seminerleri ile sınıflarından öğrenilen çalışmalar daha kapsamlı bir şekilde uygulanır. Bu faaliyetler için sunulacak program, çalışmayı düzenleyen kişiler tarafından hazırlanır ve Cleargreen tarafından onaylanır. Bu tür faaliyetler katılımcılara, faaliyetin tüm yönleriyle birlikte çalışmayı içeren Tensegrity® birlik sanatını uygulamak için harika bir fırsat sağlar. Ayrıca tüm katılımcıların, Sihirli Geçişlerin dili hakkında daha fazla bilgi öğrenmeleri, daha bilinçli olmaları ve yaşamlarını daha etkili incelemeleri için birbirlerini destekleme fırsat sağlar!

Eğer grup olarak bir uygulama faaliyeti düzenlemek isterseniz, lütfen faaliyete en az üç hafta kala bizimle irtibat kurunuz. Sonra biz de size, faaliyetle ilgili belli başlı bilgi kılavuzları göndereceğiz.

Lütfen dikkate alınız: Uluslararası marka ve telif hakkı kanunlarına riayet etmek için, yapacağınız "Tensegrity® Uygulama Faaliyetleri" veya "Yoğun Tensegrity® Çalışmaları"nı bize kayıt etmeniz ve Cleargreen tarafında gönderilecek yazılı sözleşmenizi teslim almanız gerekmektedir.

İLETİŞİM : http://www.cleargreen.com/contact

KAYIT : https://www.cleargreen.com/community/practice-groups

KAYITLI GRUPLAR : https://www.cleargreen.com/english/tens … groups.cfm

(Cleargreen web sitesinden tercüme edilmiştir.)