1

Konu: Savaşçının Yolunu Arayış

...Don Juan’ın dediğine göre, o eski şamanların ona savaşçının yolu demelerinin nedeni, bir savaşçının bilgi yolunda karşılaşabileceği tüm yaşayan olasılıkları bünyesinde bulundurmasıydı. O şamanlar böyle olasılıkları arayışlarında kesinlikle dikkatli ve sistemli hareket etmişlerdi. Don Juan’a bakılırsa, onlar, insani olasılıkların tümünü soyut yapılarında içerme konusunda gerçekten yetenekliydiler. Don Juan savaşçının yolunu görkemli bir binaya benzetiyordu; bu binanın öğelerinden her biri, tek işlevi savaşçının bir şaman olarak devinimlerini kolay ve anlamlı kılabilmesi için onun ruhunu yüreklendirmek olan bir dayanaktı. Don Juan’a göre savaşçının yolu temel noktaydı, ve o olmadan şamanların evrenin uçsuz bucaksızlığında mahvolacakları kesindi. Don Juan savaşçının yolunun eski çağ Meksikası şamanlarının en büyük utkusu olduğunu söylüyordu. Ona göre bu onların en önemli yapıtı, ayıklıklarının özüydü.
“Savaşçının yolu böyle karşı konulamayacak kadar önemli mi, don Juan?”
“‘Karşı konulamayacak kadar önemli’ lafı hafif kalır. Savaşçının yolu her şeydir. Ruhsal ve bedensel sağlığın şahikasıdır. Başka bi biçimde açıklayamam. Eski çağ Meksikası şamanlarının böylesi bi yapı yaratabilmiş olmaları, onların erkin doruğunda, mutluluğun zirvesinde, ve sevincin şahikasında olduklarını gösteriyor bana.”...
Carlos Castaneda-Zamanın Çarkı

Tüm bu okuduğumuz bilgilerde, yaptığımız uygulamalarda, Tensegrity'nin içinde varolan savaşçının yolunu bu yaşadığımız zamanda, toplumda, ailede nasıl oluştururuz ve kullanırız? Yaşamın içinde karşılaştığımız durumları, olayları, ilişkileri örnekleyerek bunu nasıl açıklarsınız? Hadi bunun hakkında konuşalım.

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/0bj5994324yjg.jpg

2

Cvp: Savaşçının Yolunu Arayış

Her çalışmanın başında Carlos Castaneda insanlara ilk olarak şunları söylermiş: "Sadece benim lafıma bakmayın! Deneyin, görün, sonra gelin ve bana deneyiminizi anlatın. Çünkü önemli olan herbir kişinin deneyimleridir. Sizin için işe yarayan şey bu mudur, sizin için yürek taşıyan yol bu mudur?"