1

Konu: Rehber Hayvanlar (Erk Hayvanları) ile Bağlantımız

Rehber hayvanlar veya sıklıkla duyduğumuz Erk hayvanları konusunda paylaşabileceğiniz deneyimler ve bilgiler nelerdir? Yaşayan başka canlı türleri ile bu bağlantıların hiç farkında oldunuz mu?

İlgili konu için bkz. : Çoklu Varoluşumuzun Keşfi, TIKLAYINIZ

(Video : Hayvanlar ile insanların güzel dostlukları)
https://youtu.be/uPpYU2yjPo4


(Video : Hayvanların birbirleri ile güzel dostlukları)
https://youtu.be/bwiAOwHPFXA


http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/fsgvmgdhn.jpg

2

Cvp: Rehber Hayvanlar (Erk Hayvanları) ile Bağlantımız

Bir Garip Ayı Hikayesi

http://www.sessizbilgi.com/dosya/files/p0rqdd468jnz.jpg

Çiftçilik yapan İdris bir sabah bahçesine kiraz toplamaya gittiğinde ilginç bir durumla karşılaşmış. Yaklaşık bir yaşındaki bir ayı, meşhur Uludağ kirazının bulunduğu ağaca çıkmış hızlıca bütün kirazları yiyormuş. Normalde kiraz bahçesine giren ayılar ağaçlara büyük zarar veriyormuş ama bu ayı dallara zarar vermeden afiyetle kirazları yiyormuş. İdris önce korkmuş, daha sonra sevimli ayıyı aşağıya indirmeye çalışmış. Bunda başarılı olamayınca, eline kamerayı alıp ayıyı görüntülemeye başlamış ve ona, "Şikayet edeceğim seni, mahkemeye vereceğim. İşte delili" diyen İdris kayda devam ettmiş.
Ayı ise yaklaşık 10 dakika kirazları afiyetle yedikten sonra devasa ağaçtan aşağıya bir çırpıda inip koşarak ormana doğru uzaklaşmış. Ağaçtan inince ona küsmüş gibi garip garip baktığını hisseden İdris, ayının adını Garip koymuş. İsmini Garip koyduğu ayının kendisine darıldığını düşünen İdris ise ayıya yeniden, "Gel hadi gel, şikayet etmeyeceğim. Bir şey demeyeceğim" diye seslenmiş.

Garip ile iyi bir dostluk kurduklarını kaydeden İdris, artık ayı ona, o da ayıya alışmış. Garip artık onun bahçeden gitmesini bekliyormuş. ilk zamanlar geceleri gelen ayı, artık o bahçedeyken köşeden onu izliyormuş ve gider gitmez de ağaca çıkarak kiraz yiyerek karnını doyuruyormuş.

3

Cvp: Rehber Hayvanlar (Erk Hayvanları) ile Bağlantımız

Kılıç Dişli Kaplan Formu

Kılıç Dişli Kaplanın Niyeti : Carlos Castaneda'nın söylediğine göre bu kılıç dişli kaplan, bir savaşçının tutkusunu sembolize eder. Her anın, onun için son an olduğunu bilir ve asla eylemlarini savsaklamaz. Ölümün her an onun peşinde olduğunun farkındadır.
Kaplan çok sessizce başlar, içindeki nefesi boşaltır ve cüssesiyle orantılı olarak nefes almaya başlar. Pençeleriyle yeri kavrar ve güçlü bir duruşa geçer, gövdesinin orta bölümüyle hareket eder.

https://youtu.be/-nNJKzLC2K0

4

Cvp: Rehber Hayvanlar (Erk Hayvanları) ile Bağlantımız

https://youtu.be/zUooh3ix5Fc